Pivo Bier Ale EXPO 2018 – základní informace pro návštěvníky

Dovolujeme si Vás pozvat na druhý ročníky výstavy Pivo Bier Ale EXPO 2018. Koná se 31. ledna a 1. února v Kongresovém centru v Praze od 10.00 do 19.00 hodin. Jde o profesní výstavu na téma pivovarnictví, prodej a export piva. Akce je zaměřena především na profesionály.
Oproti loňskému roku se výrazně rozšířil počet vystavovatelů. Jedná se například o společnosti Filtry Bílek, Cheops Kopecký, Anton Paar, Eutit, Remmers, Oreon Trading, Arix, Lallemand, Thermotechnika Bohemia, Sahm, FP Print, Lallemand, Nate Nápojová technika, ale nově také ACO, Hop Products, Charles Faram, Murphys and Sohn, Gai zastoupená Unimarco, Vetropack Moravia, Ebia CZ, Kärcher Group, Next Hop, Smart Press a řada dalších. Partnerem doprovodného programu se stala Česká exportní banka a Institut obalové techniky SYBA.
Celkově počítáme s účastí zhruba 40 značek a firem včetně výrazné účasti firem z Anglie, Německa, Rakouska a z Itálie.

Hlavní téma výstavy Pivo Bier Ale EXPO představuje podpora exportu piva. Z hlediska komodit se obecně jedná o suroviny pro výrobu piva včetně představení řady nových odrůd chmelů, zařízení a technologie pro výrobu piva včetně konzultací pro stavbu nebo optimalizaci pivovaru, dále filtrace a stáčení piva, obaly, logistika a čepování piva.
Zájem pivovarů o návštěvu výstavy přitahuje souběžné pořádání degustačních soutěží, ale také doprovodný program v podobě dvou seminářů. 31. 1. proběhne první z nich na téma profesionální pivní sommeliérství. Vystoupí na něm mistr světa pivních sommeliérů Simmonmatia Riva z Itálie a Nicola Buchner z Doemens Academy, která má na starosti kurzy diplomovaných pivních sommeliérů. 1. února se koná druhá konference PBA Forum na podporu exportu českého piva, surovin a zařízení a technologií pro stavbu a rozšiřování pivovarů – destinace Rusko. Účast potvrdila Nikola Hrušková, která působí na pozici agrárního diplomata na naší ambasádě v Moskvě. Mezi hosty konference PBA Forum také budou zástupci společnosti Luding Trade Company. Jedná se o jednoho z největších importérů značkových alkoholických nápojů do Ruska.
Výstava Pivo Bier EXPO 2018 má všechny předpoklady, aby stala jedinečným místem setkání profesionálů v oboru českého pivovarnictví.
Základní informace + vstupné