České pivní FORUM

České pivní FORUM 2020

Pivo, Bier & Ale již není pouhý časopis, stali jsme se aktivní součástí českého pivovarnictví a chceme se jinou formou zbývat trojicí základních pojmů v našem logu. Tradice, kvalita a rozmanitost. A také nám záleží na vášni sládků pro vaření piva. Proč?
Na začátku byla snaha odlišit se od běžného piva, nadchnout jeho milovníky výraznější vůní, razantní chutí. To se před lety craft pivovarům podařilo. Za úspěchem stála i jejich otevřenost a ochota vyměňovat si zkušenosti, ochutnávat a hodnotit společně pivo na degustačních soutěžích a pivních festivalech. Zároveň zbavit pivo anonymity, ale dát mu své vlastní jméno a tvář. Úspěch si vynutil zvyšování odbornosti a znalosti aktuálních trendů, objevování nových odrůd chmele, technologických postupů i hledání marketingových nástrojů na trhu ovládaném nákladnou reklamou. Proto vznikly výstavy a konference na téma pivo po celém světě. V Praze nám dává zvláštní smysl.
Pivo Bier Ale FORUM se proměnilo na České pivní FORUM. Stane se konferencí, která získá stejný časový formát jako výstava Pivo Bier Ale EXPO. Příprava ukázala, že však potřebujeme dny tři.  Díky partnerství s národním pivovarem Budějovický Budvar se navíc otevřela možnost pozvat profesionály a znalce piva ze zahraničí, takže díky jejich prezentacím získá Pivo Bier Ale FORUM 2020 srovnatelnou úroveň s prestižními konferencemi v Evropě. Od 28. do 30. ledna se v Kongresovém centru Praha se v Jižním sále sekce C s kapacitou 200 návštěvníků představí více než 25 řečníků. Tak rozsáhlá konference zaměřená na craft pivovarnictví se u nás dosud nekonala.