Třetí pivní cyklotoulky

 Jižní Morava: 3 trasy z Břeclavi, další z Hodonína, Mikulova a z Kyjova. K tomu 18 pivovarů v okolí

Jana Běhounková

V dnešním díle navštívíme Jihomoravský kraj, konkrétně okresy Břeclav a Hodonín. I když jde o místa proslavená v minulosti především vínem, na své si zde přijde i milovník hořkých nápojů ozdobených čepicí pěny. Pokud toužíte po ubytování v některém z místních pivovarů, jsou k dispozici hotely u pivovarů v Lednici, Kyjově, případně v Mikulově.

Jižní Morava je oblast s velkým rekreačním potenciálem, takže o ubytování v nejrůznějších kategoriích zde není nouze. Já osobně už mnoho let jezdím do Břeclavi, odkud vyrážíme po nesčetných cyklostezkách obdivovat nejen přírodní krásy a historické památky, ale samozřejmě navštěvujeme i místní pivovary. Víte, že v celém Jihomoravském kraji je skoro 70 pivovarů?

Břeclav

Ubytování v Břeclavi má tu výhodu, že město je přímo napojeno na hlavní železniční tratě. Odtud se dá vyrážet buď přímo na kole, nebo v kombinaci s vlakem dosáhnout i vzdálenějších oblastí. Přímo v Břeclavi se nacházejí pivovary dva – průmyslový Zámecký pivovar Břeclav a minipivovar Frankies. S pivy prvého z nich se setkáte v mnoha restauracích i mimo Břeclav, kromě toho mají přímo u pivovaru nově otevřenou podnikovou prodejnu, která nabízí nejen pivo, ale i různé upomínkové předměty. Pivovar Frankies má vlastní pivnici v ulici Jana Palacha. Občerstvit se tam po návratu z výletu upřímně a vřele doporučuji.

Konkrétní tipy na plánování vašich toulek najdete v Pivo Bier & Ale č. 97, které vyšlo v říjnu 2022.