Šestý ročník soutěže Golden Bohemia proběhne na Břevnově

Česká národní degustační soutěž piva s mezinárodní porotou Golden Bohemia 2023 je jako jediná z tuzemských akcí zařazena mezi deset prestižních světových soutěží, kterým poskytuje záštitu a podporu EBCU (European Beer Consument Union), největší evropský svaz konzumentů piva, působící v 19 zemích. Důvodem je mimo jiné možnost přihlásit se pro pivovary všech velikostí a zvolit to, zda soutěžní piva dodá v lahvové nebo sudové formě.

Odborné degustace pro letošní ročník Golden Bohemia proběhnou v pátek a sobotu 13. a 14. října 2023 v prostorách Břevnovského kláštera. Účast v soutěžní porotě pod záštitou časopisu Pivo Bier Ale již potvrdili Tim Webb, Adrian Tierney-Jones, Lorenzo Dabove, Harald Schieder, Simonmattia Riva a další světově uznávaní znalci piva. 

V soutěži Golden Bohemia budou oceněna jak 3 nejlepší piva v každé z 15 kategorií, tak nejúspěšnější pivovary podle celkového počtu ocenění.  Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na společenském večeru v listopadu 2023. 

 Soutěžní kategorie pro rok 2023

1 –  světlé výčepní pivo / pale bohemian session lager

2 –  tmavé výčepní pivo / dark bohemian session lager

3 –  světlý český ležák /

4 –  tmavý český ležák

5 –  polotmavý český ležák / semi dark bohemian lager

6 –  světlý silný ležák / strong pale bohemian lager

7 –  polotmavý a tmavý silný ležák / strong brown or dark
      bohemian lager

8 –  pšeničné pivo / weizen

9 –  pale ale

10 – IPA

11 – double IPA

12 – NEIPA

13 – porter / stout / imperial stout

14 – kyselá a ochucená piva

15 – nealkoholické pivo

Základní organizační údaje

Bližší informace a přihlášky lze zaslat do pátku 29. září na emailovou adresu marcela.titzlova@pivobierale.cz.

Závoz vzorků do Pivoobchodu Zdeňka Krupičky (adresa: J. Želivského, 130 00 Praha 3) je možný od 5. 10. do 11.10. mezi 8 a 16 hodinou.

Cena za 1 soutěžní vzorek je za lahvové pivo 800 Kč, za sudové pivo 1200 Kč. Množství piva pro jeden soutěžní vzorek je 5 l (tj. 10 lahví o objemu 0,5 l nebo 8 lahví o objemu 0,75 l). Sudové pivo akceptujeme v obalech od 10 l výše. Vzorky jak v přihlášce, tak na obalech prosím označte číslem kategorie, uveďte název piva a objem alkoholu.

S pozdravem Dej Bůh štěstí

Marcela Titzlová                                   Jan Šuráň

Ředitelka soutěže                                 Předseda degustační soutěže