Pivo, Bier & Ale číslo 95

95. číslo časopisu Pivo, Bier & Ale vyšlo na začátku května! Lze ho zakoupit celkem na 560 místech po celé České republice (viz. Prodejní místa PBA )
Z obsahu:
Nové číslo Pivo Bier Ale č. 95 přináší opět spoustu zajímavého čtení a inspirace ze světa piva!
Titulní strana patří historii i současnosti Pivovaru Vratislavice a jeho kulatému jubileu.
Jaká byla Jarní cena sládků 2022? Máme pro vás kompletní výsledky. Překvapiví vítězové a atmosféra na Zvíkově očima Honzy Šuráně.
Jirka Bejček Stehlíček oslavil čtvrt století své První Pivní Tramwayie: Na co rád vzpomíná a jak řešil strhlou trolej v podjezdu.
Zeptali jsme se našich sládků, jak vypadá jejich hospoda snů. Odpověděli Karolína Chroustovská, Adam Matuška, Michal Kuřec, Martin Palouš nebo Petr Bednář.
Tentokrát jsme při redakční degustaci ochutnali piva, která se k nám vozí z Japonska nebo Číny a jarně laděná piva z Axiomu, Zichovce, břevnovského pivovaru a Sibeerie. Kdo myslíte, že zvítězil?
Honza Kočka zavzpomínal na svá slavná léta v uniformě (naštěstí stevarda u letecké společnosti).
Marcela Titzlová se ponořila do hlubin pivní pěny ve Volbě sládků.
Honza Šuráň otevřel citlivé téma: V novém seriálu se dozvíte úplně všechno o trvanlivosti piva
Měli otevřeno měsíc, když spadla covidová past, ale Pivovar Prokopák to ustál. A nejen to, do letošního jara vkročil se vší parádou! Příběh o dvou kamarádech, jedné babičce, ale také Panímámě, Strýci nebo Klukovi. Taková malá rodinná sága, kde dojde i na koně, ale hlavně na Davida Mášu.
Víte, jak to dopadne, když pivo vaří ženy? My víme, hodně dobře! Alespoň pokud se do toho pustí některá ze šesti sládkových, které vám s hrdostí představíme.
Je tu jaro, roušky a restrikce pryč, tak hurá na výlet! Láďa Jakl ví, jak vyhnat karanténu i z našich hlav, tak dejte na něj a vyražte na výlet za pivem.
Třeba na kole po středních Čechách, kde si s Janou Běhounkovou dopřejete 3 noclehy pod komínem, 9 vyzkoušených cyklotras a 13 navštívených pivovárků.
Nebo s námi nahlédněte do zcela nově otevřených luxusních pivních lázní ve Svijanech. Nebo naopak do hluboké pivní historie v muzeu Pivovaru Holba.
A pokud se chcete toulat ještě o kus dál, je tu možnost přímo vědeckým způsobem zmapovat s námi pivní kulturu v Andalusii.
Máte z toho cestování už hlad? Pak určitě přijdou k chuti recepty šéfkuchaře Jaroslava Sapíka speciálně upravené k pivu. Prezentujeme je v docela v novém stylu.
Tak příjemnou četbu, Pivo Bier Ale je tu pro vás.
 
Správné odpovědi testu z č. 93
Pivního someliéra nikdo nenachytá na švestkách, pokud v našem testu odpověděl takto:
1 b, d
2 a
3 a, b, c
4 a
5 b, c
6 a, b, c
7 a, b, c, d
8 a, b
9 c
10 b